Predsjednik Skupštine Brčko distrikta BiH Damir Bulčević zajedno s gradonačelnikom Sinišom Milićem danas je u Gradskoj vijećnici upriličio prijem za mladog boksera Adisa Ajanovića povodom njegovih izuzetnih rezultata ostvarenih u olimpijskom boksu.
Ajanović je u aprilu 2026. godine na Pojedinačnom prvenstvu Bosne i Hercegovine u olimpijskom boksu održanom u Sarajevu osvojio prvo mjesto, uz dodatno priznanje za najborbeniji par prvenstva. U novembru 2025. godine na događaju Sarajevo Fight Night 9 osvojio je prvo mjesto u olimpijskom boksu.
Predsjednik Skupštine istakao je da uspjeh mladog boksera ima poseban značaj upravo zbog činjenice da je riječ o olimpijskom sportu.
„S obzirom da se radi o olimpijskom sportu, ovom uspjehu to daje još jedan dodatni značaj. Mi ćemo nastaviti da kroz određene programe podržavamo sportiste, a u planu je i uvođenje sportskih stipendija koje će mladim sportistima biti dodatni podsticaj. Ovakvi uspjesi ujedno predstavljaju i najbolju promociju našeg grada“, rekao je Bulčević.
Ajanović je zahvalio na prijemu i podršci institucija, istakavši da će mu to biti dodatni motiv za predstojeća takmičenja i još bolje rezultate. Dodao je da je već počeo pripreme za Evropsko prvenstvo u Loznici u Srbiji, kao i za Svjetsko prvenstvo u Budvi u Crnoj Gori, izrazivši nadu da će ostvariti zapažen rezultat i dostojno predstaviti Brčko distrikt BiH.
Prijemu su prisustvovali i Mensur Peljto, trener kluba Kamp Sport Ali, te Amina Peljto, trener i predsjednica kluba Kamp Sport Ali, koji su zahvalili na podršci i istakli da će nastaviti predano raditi kako bi ostvarili još zapaženije rezultate na domaćim i međunarodnim takmičenjima.
Tokom prijema predsjednik Skupštine i gradonačelnik uručili su Adisu Ajanoviću prigodne poklone, poželjevši mu mnogo uspjeha u nastavku sportske karijere i predstojećim međunarodnim takmičenjima.





